ЧИМ ГОДУВАТИ ПОМЕРАНСЬКОГО ШПИЦЯ? КОРМ ДЛЯ ПОМЕРАНСЬКОГО ШПИЦЯ

А тепер поговоримо про годування померанського шпіца. Ця тема настільки проста, що вражає, скільки нісенітниці та протиріч можна почути з цього приводу! Чи дорого коштуватиме годування померанського шпіца? Ні, не дорого! Ви можете або годувати свого помаранця економно і при цьому тримати його цілий рік у чудовій формі, або годувати його з великими витратами. І в тому, і в іншому випадку він буде чудово почуватися, і давайте подивимося, чому це так.

Насамперед згадаємо, що померанський шпіц – це собака. Собаки не надто перебірливі в їжі, і якщо тільки ви не розпестите їх великою різноманітністю (і тим самим перетворите їх на поганих, «вибагливих» їдців), вони стануть їсти практично все, до чого звикли. Багато собак категорично відмовляються їсти хорошу, свіжу яловичину. Вони лише спробують її, але їсти стануть щось інше. Але м'ясо – фу! Чому? Вони просто не привчені до нього! Вони досить швидко з'їдять кролятину, але відмовлятимуться від яловичини просто тому, що вони до неї не звикли.

Різноманітність не обов'язкова
Є хороше загальне правило: потрібно забути всі людські уподобання і не особливо замислюватися про різноманітність харчування. Виберіть для свого померанського шпіца якийсь відповідний корм і годуйте їм собаку день у день, з року в рік, взимку та влітку. Але який корм можна вважати відповідним?
На дослідження, пов'язані з харчуванням собак, витрачаються сотні тисяч доларів. Результати цих досліджень цілком переконливі, тому у вас немає необхідності особливо багато експериментувати і щотижня випробовувати якийсь новий корм. Шляхом досліджень вже встановлено, що саме має їсти ваш собака, щоб зберегти здоров'я.

Собачий корм
Існує майже стільки ж правильних собачих дієт, скільки експертів у цій галузі, проте найчастіше фахівці рекомендують базову дієту. Ця дієта складається з сухого корму у вигляді або дрібних або великих частинок. Є кілька марок кормів відмінної якості, що виробляються надійними компаніями. Якість цих кормів перевірено багаторазовими дослідженнями, вони рекламуються у масштабах країни. Ці корми недорогі, задовольняють всі потреби собаки, легко доступні, продаються в торговельній мережі. Вони упаковані в пакети, що містять від кількох кілограмів до десятків кілограмів корму. Зазвичай корм у великій кількості коштує дешевше для одиницю ваги.

Якщо у вас є можливість вибору різних марок кормів, то, як правило, найкраще вибрати найвідоміший корм. Але навіть за цієї умови уважно прочитайте інформацію на упаковці корму. Не варто вибирати корм, у якому вміст протеїну (білка) нижче 25 відсотків, причому слід переконатися, що цей протеїн отримано як із тварин, так і з рослинних джерел. Хороші корми для собак містять м'ясо, рибу, печінку тощо, а також протеїн, отриманий з люцерни та сої, і продукт, отриманий із сухого молока. Уважно прочитайте інформацію про вміст вітамінів. Простежте, щоб усі вони були у потрібних пропорціях. Особливу увагу потрібно звернути на те, щоб у кормі в достатній концентрації містилися вітаміни А і C - ці вітаміни найбільш важливі і швидко псуються. Зверніть увагу також на вміст вітамінів групи В. Що ж до вмісту вуглеводів та мінералів – нехай це вас не турбує. Ці речовини скрізь є удосталь, вони дешеві, і навряд чи їх виявиться недостатньо в кормі гарної марки.

Поради, які дано з приводу вибору сухого корму, відносяться також і до вибору вологого або консервованого собачого корму, якщо ви ухвалите рішення годувати свого собаку будь-яким із цих видів кормів.

Після того як ви оберете дійсно хороший корм, годуйте їм свого померанського шпіца відповідно до інструкцій виробника корму. А почавши годувати певним кормом, так і тримайтеся його надалі. Ніколи не міняйте корм, якщо можна обійтися без цього. Перехід від одного корму до іншого не завжди можна зробити без наслідків здоров'ю.

Коли потрібні добавки.
А тепер як щодо всіляких добавок - мінералів, вітамінів та різних олій? Всі вони корисні і їх можна додавати в їжу померанського шпіца. Однак якщо ви забезпечуєте свого собаку правильним харчуванням (а це зовсім неважко), ніякі добавки йому просто не потрібні, за винятком випадків, коли ваш собака неправильно харчується, він хворий або у нього є щенята. Вітаміни та мінерали природно присутні у всіх кормах. Щоб запобігти їх втраті в процесі виготовлення корму, їх додають у концентрованій формі собачий корм. Додаткове застосування вітамінів можливе лише у випадку, якщо це рекомендував ветеринар. Інакше зайві вітаміни можуть виявитися навіть шкідливими для вашого помаранчу! Той самий ризик пов'язаний і з мінералами.

Розклад годівлі
Коли і скільки корму давати померанському шпіцю? Що стосується питання "коли" - годуйте собаку тоді, коли це вам зручно. Ви можете годувати собаку двічі на день, або можете згодовувати її добову дозу за одне годування вранці або ввечері. Що стосується приготування корму та його кількості, то тут найкраще дотримуватися інструкцій, наведених на упаковці корму. Ваш померанець, можливо, захоче трохи більше або, навпаки, трохи менше, ніж зазначено в інструкції.

У розпорядженні померанського шпіца завжди має бути свіжа, прохолодна вода. Це дуже важливо для того, щоб собака протягом усього свого життя зберігала хороше здоров'я.

 

Німецький шпіц цверг (той/померанський шпіц), розплідник "ElenHouse", м.Київ